Skład czosnku

Wielu specjalistów, naukowców i innych medyków zbiera cenne informacje na temat czosnku. Zastanawiające jest to, ile cennych właściwości posiada. Każdy zapewne wie, że leczy wirusy, walczy z bakteriami, ale także próbuje obniżyć ciśnienie krwi i walczy z coraz powszechniejszymi nowotworami.

Jakie witaminy ma czosnek?

Warzywo wciąż cieszące się dużą popularnością. Świetna przyprawa, doskonały środek leczniczy. Co się kryje w tej maleńkiej główce? Skład chemiczny jest bardzo komplikowany, cenne lotne związki siarki, olejki eteryczne, cukry, błonnik,. Jednak to nie wszystko czosnek zawiera witaminy B1, B2, PP i C a także zawiera flawonoidy, flawony, związki śluzowe, sole mineralne a także sole mineralne i rzadko spotykane mikroelementy.

Warto pomyśleć o swoim zdrowiu, niewielki wysiłek, jakim jest spożycie jednego ząbka dziennie pomoże nasz organizm utrzymać w dobrej kondycji z daleka od wirusów, bakterii a także innych chorób cywilizacyjnych. Zapewne teraz już wszyscy będą wiedzieć, jakie witaminy ma czosnek, które chronią nas od złego.

Pamiętaj, jeden ząbek czosnku może wpłynąć na Twój każdy element skomplikowanego ciała.

 

Author: mariuszlebek.pl