Czy grejpfruty są zdrowe?

Grejpfruty należą do rodziny cytrusów, a cytrusy są zdrowe. Mimo że należą do owoców importowanych i aby dostać się na nasze stoły, to muszą przebyć długą drogę. Zawierają także w swoim składzie wiele substancji chemicznych, który kumulują się głównie w skórce. Są to pozostałości środków ochrony roślin, pestycydy, konserwanty, to w dużej części pozbywamy się ich, wyrzucając skórkę z owoców.
Badania, które przeprowadzono dotychczas, udowodniły, że naringenina, substancja odpowiedzialna za gorzki smak grejpfrutów, istotnym elementem utrzymania optymalnego poziomu hormonu, który zwiększa odporność na insulinę.

Grejpfrut odchudzanie

Grejpfruty oprócz witamin i mikroelementów zawierają w swoim składzie błonnik, który reguluje pracę przewodu pokarmowego. Przyspiesza motorykę jelit oraz działa delikatnie przeczyszczająco. Z tego względu oraz ze względu na działanie naringeniny, spożywanie grejpfrutów oraz wyciśniętego z nich soku, jest zalecane dla osób posiadających nadwagę, otyłość oraz skłonności do efektu jo-jo.

Aby grejpfruty dostarczały do naszego organizmu wszystkie swoje walory zdrowotne, powinny być one spożywane na surowo. Na szczególną uwagę zasługuje biała błonka otaczająca miąższ wypełniający owoc. To właśnie ona nadaje grejpfrutom gorzkawy smak, stąd wiele osób ją usuwa, a to wielki błąd. Usuwając błonkę, pozbawiamy owoc nie tylko gorzkiego smaku, ale także dużej ilości cennych składników.

Od lat zajmuję się zagadnieniami zdrowego stylu życia i odchudzania. Współpracując z ekspertami z Vera-Fit.pl, chcielibyśmy podkreślić, że kluczem do skutecznego odchudzania jest nie tylko aktywność fizyczna i dieta, ale również odpowiedni dobór suplementów.

Czy soki grejpfrutowe są zdrowe?

Świeże owoce podobnie jak soki z nich pozyskiwane są skarbnicą cennych składników oraz istotnym elementem wielu diet. Soki grejpfrutowe zalecane są podczas diet redukcyjnych, należy jednak pamiętać, aby było one 100% i bez dodatku cukru. Świeżo wyciskane soki z grejpfrutów są niskokaloryczne i pełnowartościowe, posiadają jednak pewną problematyczną cechę, a mianowicie wchodzą w interakcję z lekami. Nie wolno o tym zapomnieć, jeżeli stosujemy jakieś leki, soku grejpfrutowego nie wolno spożywać z lekami. Ma on zdolność nasilania działania niektórych leków, a inne potrafi osłabiać.

 

Author: mariuszlebek.pl