Postaw na ruch i promieniej blaskiem

Dlaczego mówi się, że ruch to zdrowie? Przeczytaj poniższy artykuł, w którym poznasz kilka ciekawych faktów o zbawiennym wpływie sportu na zdrowie człowieka. Skupimy się na wyjaśnieniu zależności – aktywność fizyczna a wygląd skóry, gdyż Twoja twarz, widoczna na pierwszy rzut oka, wiele zdradza na temat ogólnego stanu zdrowia. Przyjrzyjmy się, więc naszej skórze twarzy!

Poszarzała, zmęczona, pozbawiona blasku

Ciągła praca w trybie siedzącym bardzo źle wpływa na ogólny stan zdrowia. Na skórę zaś, szczególnie negatywny wpływ ma praca przed komputerem, który napromieniowuje twarz sztucznym światłem. Światło niebieskie, bijące z monitora czy ekranu smartfona, rozbija kolagenowe włókna w skórze. Wysiłek fizyczny, z kolei, poprawiając krążenie krwi i dotleniając organizm, wpływa na produkcję kolagenu i elastyny. Dlatego, jeżeli chcesz usunąć zmęczenie ciągłą pracą ze swojej twarzy – poćwicz choć przez chwilę!

Zadziałaj holistycznie dla swojej cery

Korzyści wynikające z regularnego uprawiania sportu, czy choćby spacerów na świeżym powietrzu są niezliczone. Niektóre z nich, to: poprawa kondycji fizycznej, lepsze ukrwienie ciała, dotlenienie mózgu. Ale jest jeszcze jeden aspekt – aktywność fizyczna a wygląd skóry. Otóż ruch, z całym swoim wachlarzem wyżej wymienionych korzyści, pomaga też w odstresowaniu się. Rozluźnienie zaś, obniżając poziom kortyzolu, poprawia wygląd cery. Jeśli zadziałać holistycznie i do aktywności fizycznej, dołączy odpowiednia dieta oraz długi i dobry sen – masz już całe oręże do walki z poszarzałą, zmęczoną twarzą i podkrążonymi oczami.

Wyglądaj młodziej i czuj się lepiej

Oczywiście aktywność fizyczna, nawet realizowana regularnie nie sprawi, że z Twojej twarzy znikną zmarszczki. Gdyby tak to działało, pewnie parki, bulwary rzek, lasy oraz siłownie pękałyby w szwach. Jednak omówione powyżej aspekty, jednoznacznie dowodzą o zbawiennym wpływie ruchu na zdrowie cery. Poza tym, po zakończonym treningu, skóra jest mniej napięta i częściej gości na niej uśmiech, a to najlepsza ozdoba Twojej twarzy!

Author: mariuszlebek.pl