Właściwości zdrowotne musztardy a uroda

Wiadomo, że musztarda dzięki gorczycy wykazuje wiele cennych właściwości zdrowotnych. Bardzo korzystnie wpływa na układ trawienny i układ krążenia. Cechuje się działaniem przeciwzapalnym, przeciwbakteryjnym oraz rozgrzewającym. Skutecznie wspiera zwalczanie bólu gardła. Ale to nie wszystko. Ponieważ musztarda właściwości swoje kieruje również w stronę naszej urody.

Wsparcie z wewnątrz

Musztarda zawiera witaminę E, która nie bez powodu nazywana jest witaminą młodości. Pomaga skórze zachować jędrność, przede wszystkim dzięki opóźnianiu zachodzących w niej procesów starzenia. Musztarda to również składniki mineralne, takie jak magnez, żelazo, wapń, selen czy cynk. Ich obecność silnie przyczynia się do zdrowego wyglądu, a przede wszystkim naprawdę dobrego stanu naszych włosów i paznokci.

Wsparcie od zewnątrz

Musztarda króluje na naszych stołach i pewnie niewielu z nas przeszło przez myśl, by zastosować ją inaczej niż uzupełnienie posiłków. Tymczasem musztarda i właściwości, jakimi się charakteryzuje, mogą wykazać się również w zastosowaniu zewnętrznym.

Maseczka na twarz

Często sięgamy po drogie preparaty, licząc na znaczną poprawę wyglądu naszej cery. Stosowanie wielu z nich nie przynosi żadnego efektu. Warto wtedy odważyć się i sięgnąć po słoiczek musztardy. Gorczyca o właściwościach przeciwzapalnych, a także kojących i łagodzących może mieć dobry wpływ na cerę suchą i wrażliwą. Przyczyni się do wygładzenia zmarszczek oraz poprawi napięcie skóry i wyrówna koloryt. Unikając okolic oczu, należy nałożyć na twarz cienką warstwę i pozostawić na kilka minut. Przed zastosowaniem musztardy warto wykonać próbę alergiczną na fragmencie skóry, ponieważ gorczyca w przypadku niektórych osób może okazać się uczulająca.

Odżywka do włosów

Wśród osób zainteresowanych pielęgnacją włosów popularny jest olej musztardowy wytwarzany z nasion gorczycy. Jest to pierwsza przesłanka, by zastanowić się, jak na nasze włosy może wpłynąć musztarda. Właściwości jakie wykazuje, pomagają nam w wielu aspektach naszego życia. Mogą wpłynąć również na lepsze odżywienie włosów i dodać im objętości. Dlatego możemy sięgać po musztardę, gdy nagle zabraknie nam odżywki i zastosować ją w taki sam sposób, czyli trzymać od kilku minut do około pół godziny na włosach, a później dokładnie spłukać. Przed takim zastosowaniem również warto wykonać próbę alergiczną.

 

Author: mariuszlebek.pl